fbpx

Використання фільтра Liquify в Photoshop

lq05

Як відомо, ніщо так не прикрашає жінку, як Фотошоп. А найпотужнішим його інструментом на цьому шляху, безумовно, є Liquify. Йому ми і присвятили дану статтю.

Відкривається цей чудовий фільтр за допомогою клавіш Ctrl + Shift + X або в меню Filter => Liquify. Якщо ви використовуєте Photoshop CS6, не забудьте відразу перемкнутися в режим Advanced:

lq01

Основна панель інструментів розташована ліворуч:
lq02

Перший з них, Forward Warp Tool, якраз і дозволяє нам змінювати обриси будь-яких об’єктів і буквально «ліпити» з моделі все що нам хочеться.

Прямо під ним розташований інструмент Reconstruct Tool – ця кисть повертає до вихідного стану ті ділянки, по яких ми нею проводимо. Наприклад, якщо перед тим ми десь перестаралися.
lq03

Параметр Brush Pressure визначає силу (або, якщо завгодно, швидкість) ефекту від застосування інструменту. Спробуйте різні значення, і ви відразу зрозумієте різницю.

Параметр Brush Density можна порівняти з жорсткістю звичайної кисті в Photoshop. Уявіть, що використовуючи Liquify, ви ніби ліпите потрібну вам форму з пластиліну. При цьому на пластилін ви можете впливати як жорстким інструментом, так і м’яким. Ось цю м’якість і визначає значення Density.

Як правило, при обробці особи обидва ці параметра ми встановлюємо в значення 20. Ви можете підібрати найбільш зручне вам значення дослідним шляхом.

Встановивши всі налаштування, приступимо безпосередньо до модифікації. Оскільки значення Density ми встановили невелике (20), розмір кисті вибираємо з запасом. В ідеалі – трохи більше того об’єкта, який ми збираємося модифікувати. Через мале значення Pressure, рухаємо кожну лінію кількома штриховими рухами. Кисть слід підносити до змінюваної лiнiї не краєм, а центром (хрестом), оскільки в центрі вплив максимальний.

lq04

Ми будемо коригувати крило носа, тому розмір кисті беремо трохи більше, і підносимо до нього її центр.
 

Що ж ми змінюємо? Думаю, про коригування фігури можна не говорити – це і так очевидно. Зупинимося на обличчі. Ви можете змінити його форму як вам заманеться. Якщо ж ви хочете залишити риси обличчя моделі впізнаваними, але зробити її обличчя трохи вужче, намагайтеся зсувати весь контур, не змінюючи його. Ви можете досить істотно зменшити щоки, після чого людина все ще буде схожа на своє відображення в дзеркалі. Та варто вам хоч трохи змістити скули або кутові точки нижньої щелепи, як модель відразу ж перестане себе впізнавати.

Щоб зробити обличчя худішим, зсуваємо лінію приблизно від верхньої частини вуха до нижньої щелепи. Лінію від нижньої щелепи до підборіддя робимо пряміше, зменшуючи її опуклість.

lq05

Довгий ніс, знятий в три чверті або в профіль, краще зменшувати з боку його крил:

lq06

Зробити шию довшою можна злегка опустивши плечі:
lq07

У більшості випадків можна підкоригувати форму зачіски або надати волоссю додатковий об’єм:

lq08

lq09

На фотографіях у профіль нерідко потрібно зменшувати і вуха. Крім того, за допомогою Liquify можна виправити форму нігтів і навіть криві зуби.
lq10

Єдине, що на обличчі інструментом Liquify краще не чіпати, це очі. Справа в тому, що застосування даного фільтра неминуче призводить до втрати різкості, а у випадку з очима це абсолютно неприпустимо. Тому для збільшення очей і зміни їх форми краще використовувати інші методи.

При обробці окремих частин обличчя, ви неодмінно зіткнетеся з тим, що більша кисть (обрана «із запасом») зачіпає ділянки, які ви не хотіли б модифікувати. Наприклад, при зміні форми носа, краї великої кисті можуть зачіпати губи або очі. Маленька ж кисть вимагатиме занадто багато окремих рухів, що призведе до хвилеподібного викривлення контурів. На допомогу цьому приходить вже згадана вище Freeze Mask, що дослівно перекладається як заморожуюча маска.

За допомогою цього інструменту ви можете «заморозити» (візуально на екрані це виглядає як зафарбовування червоним) потрібні вам ділянки фотографії, після чого вони не будуть піддаватися модифікації. Для «розморожування» можна скористатися інструментом Thaw Mask або повністю видалити маску за допомогою кнопки None в розділі Mask Options правій панелі.

lq11

У процесі роботи ми настійно рекомендуємо якомога частіше порівнювати отриманий проміжний результат з вихідною картинкою, для чого можна скористатися функцією Show Backdrop. Клікнувши на нього, ви зможете бачити зображення «до» і «після», якщо встановите параметр Opacity рівним 100.
lq12

Оптимізація роботи з Liquify

І на закінчення декілька слів про те, як впоратися з головною проблемою фільтра Liquify – його непомірно високим вимогам до системних ресурсів. Перш за все, ми рекомендуємо завантажувати в фільтр не всю фотографію, а тільки її фрагменти, попередньо виділяючи їх за допомогою Marquee Tool (M).

Джерело: http://fototips.ru

[indeed-social-media sm_list=’fb,vk,tw,goo,email’ sm_template=’ism_template_5′ sm_list_align=’horizontal’ sm_display_counts=’true’ sm_display_full_name=’true’ box_align=’center’ ]

pimgpsh_fullsize_distr

Слідкуйте за нами

[instagram-feed num=18 cols=3 width=250 widthunit=px]

Chik!